Sabahın erken saatinde Roma Termini İstasyonu’ndan Floransa’ya gitmek için yola çıkıyoruz.Biletleri daha önce internetten almıştık.Hızlı trenle yaklaşık 1,5 saatte Floransa’ya varıyoruz.Maalesef Floransa-Pisa turunu bir güne sığdırmak zorunda kaldık.

Floransa’da iner inmez Pisa’ya gitmek için tekrar trene binmek zorunda kalıyoruz.Trenden inince otobüsle 15 dak sonra Pisa’ya ulaşılıyor.

PİSA

Campo dei Miracoli Meydanı‘nda vaftizhane,kule ve katedral hepsi bir arada.Çevresinde hediyelik eşya satan dükkanlar var. Ve tabi ki her yer turist kaynıyor.Kuleye çıkmak için 1 saatlik bir kuyruk bekleyeceğimizi görünce , zamanımız kısıtlı olduğundan sadece klasik kuleyi iten pozlarımızı verdikten ve çevreyi gezdikten sonra buradan ayrılıp tekrar Floransa’ya geri dönüyoruz.

DSCN2325DSCN2330

FLORANSA

SMN İstasyonu’na geri döndükten sonra istasyonun yanındaki Santa Maria Novella Kilisesi’ni inceleyip Arno Nehri‘ne doğru yol alıyoruz. Arno Nehri üzerindeki bir çok köprüden biri olan Ponte Vecchio Köprüsü‘ne varıyoruz.Manzara muhteşem.

DSCN2355DSCN2363Bu köprünün en büyük özelliği üstündeki evler. Köprü boyunca hediyelik eşya satan dükkanlar,mücevherciler ve değerli eşya satan dükkanlar var.

DSCN2371DSCN2365

Köprüyü gezdikten sonra çok az bir mesafe yürüyüp Piazza della Signoria ‘ya varıyoruz.Bu meydanda David’in bir kopyası olmak üzere bir çok heykel görüyoruz.Zamanımız olsaydı Uffuzi Galerisi’nin içini gezmek isterdim.Burada Raphael, Michelangelo gibi bir çok sanatçının eserleri mevcut. Şöyle hızlıca meydanda dolaştıktan sonra Duomo Meydanı’na doğru ilerliyoruz.Buradaki dev katedrali de gördükten sonra Venedik ‘e gitmek için tren istasyonuna doğru ilerliyoruz.

DSCN2375DSCN2380

DSCN2383DSCN2386

Yolda ilerlerken karşımıza atlı karınca çıkıyor.Ee bu kadar gıkını çıkarmayıp bizimle koşturan ufaklığımızı da ödüllendirelim dedik.

DSCN2388