İngiltere gezimizin 6.gününü Oxford şehrine ayırdık.Erkenden kalkıp, Oxford otobüsüne binip, 2 saate yakın süren yolculuk sonunda şehre varıyoruz. Oxford , tam bir ortaçağ kenti .Kendimizi film setinde gibi hissettik.

Bilindiği üzere Oxford Üniversitesi bu şehirde yer almakta. Oxford Üniversitesi’nin mağazasından kendimize okulun t-shirtlerinden alıyoruz.

Buraya asıl geliş amacımız Harry Potter sahnelerinin çekildiği Christ Church Koleji’ni gezmekti.Kolej hem okul hem kilise misyonunu yüklenmekte.Okulun yemek salonu Harry Potter’in ilk filminde kullanılan yemek salonu.Yemek salonunun duvarlarında okuldan mezun olmuş önemli insanların yağlıboya tabloları yer almakta.

Buradan çıkıp Balliol Koleji’ni , bahçelerindeki yeşil alana ve peyzaj düzenlemelerine bayıla bayıla geziyoruz.

Oxford’un sokaklarında rastgele dolaşıyoruz.Şehirde bir çok büyük kitapçı bulunmakta.Fiyatları da gayet uygun olan kitaplardan taşıyamayacağımız için sadece bir kaç tane satın alabiliyoruz.

DSCN3791DSCN3792

  DSCN3793DSCN3830

 

DSCN3828

DSCN3827

 

 

 

 

DSCN3835DSCN3840

 

Oxford , İngiltere’ye gelen herkesin, üniversiteleri, kütüphaneleri, botanik bahçeleri, kalabalık genç nüfusu ile gezip görülmesi gereken bir şehir.Tavsiye etmesi benden gezmesi sizden…