İkinci durağımız Bürüksel’di.

Amsterdam ‘dan Brüksel ‘e hızlı trenle geliyoruz. Otelin, istasyona yakın bir yerde olduğunu biliyorduk ama istasyon kapısından çıktıktan sonra karşımıza  çıkacağını tahmin etmemiştik.İnanılmaz derecede sevinerek yorulmadan otele yerleşiyoruz. Otelimiz Park İnn By Radisson Brussels Midi.

Brüksel’de gezilecek yerlerin başında Grand Place Meydanı yer alıyor.Burası da UNESCO Dünya Miras listesinde olan bir yer. Öyle bir meydan ki önemli yapıların, cafelerin,çikolatacıların,hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu oldukça kalabalık bir meydan.

Galeries Royales St Hubert Pasajını geziyoruz. 200 m cam tavanı ile Avrupa’nın en şık pasajıymış Pasajın içinde moda-tasarım dükkanları ve bolca çikolata dükkanları var.

DSCN4698DSCN4699

Grand Place’den çıkıp arka sokaklarına doğru keşfe çıkıyoruz.Parc de Bruxelles olmak üzere parkları ve maydanları geziyoruz.

DSCN4720DSCN4712

DSCN4717DSCN4700

 

Brüksel ‘de çocuklar için en cazip olan şeylerden biri çikolata diğeri ise TenTen Dükkanları. Birde waffle çeşitlerini tatmak gerekiyor.

IMG_0946DSCN4697

 

Biz Brüksel’i 1 günde gezip bitirdik.Bence gezilecek ve görülecek çok önemli bir yer yok. Belçika gezisini Burugge-Brüksel olarak yapmasaydık pişman olabilirdik. Gezimize Köln şehri ile devam ediyoruz.