Almanya gezimizin asıl amacı tutkunu olduğumuz legoların eğlence merkezi olan Legoland’e gitmekti.

Bilet:Önceden internetten biletlerimizi aldığımız için , kapıdaki en az 1 saatlik kuyruğu gördüğümüzde şükrediyoruz. İnternetten aldığınız biletleri printerden basmanız gerekiyor. Bilet fiyatları yetişkin 35,55€ , çocuk 31,50€ . İnternet fiyatı biraz daha indirimli olabiliyor. Buradaki tek pişmanlığımız, biraz fark verip hızlı geçiş kartı almamak oldu. Çünkü her bir aktivitenin başında 1 saate varan kuyruk beklemek zorunda kaldık. İnternet sitesinden daha detaylı bilgi edinilebilir.www.legoland.de

Ulaşım: Almanya’nın Günzburg Kasabası’nda bulunan Legoland, Münih’ten trenle 1,5 saat uzaklıkta. Yine Bayern -Ticket sayesinde 26€ ‘ya gidiş dönüş biletimizi alıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey , Augsburg tren istasyonunda tren vagonlarından bir kısmı trenden ayrılıyor. Yani başka vagona aktarma yapmanız gerekiyor. Dönüşte doğru vagonda olduğumuz için buna gerek kalmadı. Bir de, hafta içi 9.00 itibariyle bu trenleri kullanabiliyorsunuz. Günzburg’da indikten sonra ,  Legoland otobüsleri kalkıyor. Eğer bayern ticket la seyahat ettiyseniz otobüsü bedava kullanabiliyorsunuz.

DSCN5265

Parkın , giriş bölümünde harita almanızda fayda var. İçeri giriş bölümünden sonra orta bölümde Miniland denilen Venedik,Amsterdam , Almanya şehirlerini gösteren her bir parçası legodan yapılmış muhteşem bir bölüm yer alıyor. 

DSCN5318DSCN5329

Parktaki bütün oyunlar lego dan yapılmış etkisinde. Çok küçük çocuktan büyüklere kadar , tek tek binilecek oyunlardan ailecek eğleneceklere kadar bir çok aktivite mevcut. Legocity bölümü daha çok küçük çocuklar için tasarlanmış. Uçak, kayıkla gezilecek minik bir göl, arabalara binme parkuru,yerden fışkıran sular arasında oyun oynama bölümü gibi oyun alanları var. Land der Ritter bölümünde büyük bir kale ve roller coster lar var.Roller Coster lar kademe kademe basitleşiyor. Çok hızlı ve taklalı olandan daha düz olana kadar değişiyor. Imagination bölümünde tüm manzarayı görebileceğiniz bir kule , kendinizi yukarı iple çekebileceğiniz güç kulesi ve lego arabalarıyla havada dolaşılacak bölümler mevcut. Land der abenteuer , land der piraten ve lego x- treme bölümleri bizim en çok eğlendiğimiz ve keyif aldığımız favori bölümler. Bu bölüm için yağmurluk tarzı su geçirmeyen kıyafetler lazım.Bir çok çocuğun üstünde mayoları vardı. Dağa tırmanıp dağdan kayıkla iniyorsunuz ya da gemilere binip birbirinize su savaşı yapıyorsunuz.

DSCN5278DSCN5280

DSCN5281DSCN5304

Parkın diğer bölümlerinde temalı yemek yeme mekanları , mağazalar , outlet legoların ve kıyafetlerin satıldığı bir çadır, legoların nasıl yapıldığını görüp öğrenebileceğiniz bir lego fabrikası , parça legoları satın alabileceğiniz mağaza , 4 boyutlu film gösterisinin yapıldığı bölümler yer almakta.

İngiltere’de ki legoland ‘e gitmediğimize pişman olup bundan sonra diğerlerine de gitmeye karar veriyoruz.

IMG_0984IMG_1009